רואה חשבון טל שיבר

מאמרים

ניהול כספים במיקור חוץ: הדרך הנכונה לייעל את העסק

התפשטותו של נגיף הקורונה ברחבי העולם במהלך השנה האחרונה, משפיע בצורה כזו או אחרת על כל סוגי העסקים, כאשר יותר ויותר בעלי עסקים וחברות בוחנים לעומק את הדרכים השונות העומדות לרשותם לצורך ייעול בית העסק וצליחת המשבר הכלכלי תוך מזעור נזקים והיערכות ליום שאחרי המשבר.

משבר כלכלי כ- הזדמנות

על מנת לצלוח את המשבר הכלכלי הנוכחי ואף לייעל את בית העסק בתקופה הנוכחית, קיימת חשיבות רבה לחשיבה מחוץ לקופסה ולקיומן של פעולות יצירתיות בפיתוח העסקי. אחת מהדרכים המומלצות ביותר לצורך כך מיושמת במסגרת שירותי ניהול כספים במיקור חוץ המאפשרים לכם ליהנות ממגוון רחב של כלים לניהול פיננסי ולבקרת כספים וכל זאת במסגרת ליווי פיננסי שוטף המוצע לכם על ידי חברות ניהול כספים העוסקות ומתמחות בנושא.

ניהול כספים במיקור חוץ
ניהול כספים במיקור חוץ (צילום:shutterstock)

ניהול כספים במיקור חוץ – מה כולל השירות?

שירות ניהול כספים במיקור חוץ הוא שירות המיועד למטרות ניהול כספי החברה/בית העסק באמצעות מנהל כספים מוסמך ומנוסה המועסק מטעם בית העסק בשיטת מיקור חוץ. במסגרת שירות זה, מנהל הכספים אחראי על כל הפעילות הפיננסית/כלכלית של בית העסק, וכל זאת לאחר עבודת מחקר מקדימה ומעמיקה אותה מקיימת החברה המתמחה במתן שירותי ניהול כספים במיקור חוץ. עבודת מחקר זו הנערכת על פי דו"חות כספיים של בית העסק, מאפשרת בניית תכנית ליווי פיננסי המותאמת לצרכי בית העסק, וזאת לצד שירותים נוספים המוענקים במסגרת הליווי הפיננסי, וביניהם:

  • בניית תכנית תקציבית לכל מטרה עסקית עתידית
  • ניהול, מעקב, בקרה ושליטה על כל הפעילות הפיננסית של בית העסק
  • ניהול תזרים מזומנים ופעולות בקרת תקציב חודשיים
  • ניתוחי רווחיות למוצרים, שירותים וכדומה
  • ניתוח כדאיות נקודתי כולל ניתוח כדאיות לפני השקעה/גיוס אשראי
  • ניהול תקציב תוך שמירה על נזילות ורזרבות
  • סיוע מקצועי בכל הנוגע להנהלת חשבונות ושכר
  • עבודה שוטפת אל מול הבנקים

ושירותים נוספים המותאמים באופן פרטני למצבו הכלכלי/פיננסי של בית העסק.

למי מיועד השירות?

ניהול כספים במיקור חוץ הינו שירות מקצועי המיועד ומותאם לחברות ועסקים בסדר גודל בינוי וגדול, המעוניינים לבחון את כל האפשרויות העומדות לרשותם לצורך ייעול בית העסק בזמן משבר ולצורך ניהול נכון ומיטבי של פעילותם הפיננסית. כמו כן, השירות מיועד לחברות הייטק וסטארט אפ המצויות בשלבים מתקדמים של פיתוח מוצרים/שירותים ולחברות המצויות לקראת תהליכי גיוס משקיעים או אחרי סבב משקיעים.  כמו כן, שירות לניהול כספים במיקור חוץ, מיועד ומותאם גם לחברות ועסקים הנדרשים לשירותי הנהלת חשבונות מורכבים יותר אשר נמנים על הנהלת החשבונות הרגילה המיושמת בבית העסק/חברה.

שירות זה מתבצע על ידי מנהל כספים הממונה בפועל מטעם הנהלת החברה או בעליה, כאשר לאורך כל תקופת העסקתו בבית העסק/חברה (בשיטת מיקור חוץ) הוא כפוף להחלטות המתקבלות על ידי מנהלי החברה/בעליה, וזאת במסגרת הקמתו של דירקטוריון כלכלי מיוחד לצורך כך. חשוב לציין שברוב המקרים, השירות מיועד לעסקים וחברות אשר אינן נדרשות להעסקתו (במשרה מלאה) של מנהל כספים, אך הערך המוסף של שירותי ניהול כספים במיקור חוץ, יכולים לתרום גם לחברות ועסקים המעסיקים מנהל כספים במשרה מלאה.

ניהול כספים במיקור חוץ
ניהול כספים במיקור חוץ (צילום: shutterstock)

 

מהו הערך המוסף של שירותי ניהול כספים במיקור חוץ?

מיקור חוץ בכל תחום ועניין, הוא למעשה שירות המאפשר לעושים בו שימוש, להסתייע במגוון רחב של כלים מקצועיים שבחלק גדול מהמקרים אינם נמנים עומדים לרשותם של עובדי החברה באותו תפקיד מקביל. לפיכך, השירות המאפשר שליטה רחבה ומעמיקה יותר בכל הנוגע להיבטי הפיננסי/כלכלי, ויתרה מכך, קבלת תובנות כלכליות המבוססות על ממצאי מחקר והסתייעות בכלים מקצועיים שונים העומדים לרשות מנהל הכספים המשמש בתפקידו במסגרת ניהול כספים במיקור חוץ. חשוב לציין שהיקף השירותים המוצעים לכם במסגרת השירות, נקבע באופן פרטני לכל חברה ובית עסק ובהאמה מדויקת למצבו הכלכלי של בית העסק.

אם גם אתם רוצים לצלוח את משבר "הקורונה הכלכלית" בהצלחה, ובמידה וגם אתם רוצים לייעל את בית העסק ולהפוך את המשבר להזדמנות, זה הזמן לבחון את החלופה לניהול כפסים במיקור חוץ ולאפשר לאנשי מקצוע מובילים בתחומם לסייע לכם באמצעות מגוון רחב של כלי ניהול מתקדמים.

אילו חברות זקוקות לניהול כספים במיקור חוץ?

בבתי עסק וחברות ישנם מקרים בהם מנהל הכספים של החברה נעדר או שתפקודו לקוי. שתי הסיבות הללו יכולות להשפיע על תפקוד החברה, בין אם היא חברה קטנה ובין אם חברה בינונית או גדולה. במצב של ניהול כספי לא תקין, הארגון חשוף למעשה לסכנה. כל חברה גדולה או עסק קטן אינם יכולים להתנהל ללא חשב שכר או מנהל כספים איכותי. מישהו צריך לחשב את משכורות העובדים, לחשב הכנסות והוצאות, להוציא חשבוניות וכיוצא בזה. לפיכך, במקרים בהם תפקיד כזה אינו מאויש בחברה כלשהי, או שמאויש חלקית, החברה תזדקק לגוף חיצוני שיעשה עבורה את השירות.

אומדן שווי חברה נעשה באמצעות כלים סטטיסטיים ומקצועיים, שבהם התמחה האקטואר או מנהל הכספים. במידה וחברה מעוניינת להתמזג עם חברה אחרת או למכור את העסק, או להשקיע בחברה אחרת, למנהל הכספים יש תפקיד חשוב באומדן שווי נכסי החברה ותזרים המזומנים שלה. הוא לוקח בחשבון את ההפסדים והרווחים, החובות וההתחייבויות, ומשווה את הערך שלה לחברות אחרות הדומות לה באופי השיווקי.

רו"ח טל שיבר בעל מוניטין, ותק וניסיון רב במיקור חיצוני ובמתן חוות דעת אקטואריות ומשפטיות, מטפל בצורה היעילה ביותר בתקלות פיננסיות ונותן ייעוץ מקצועי לגבי קבלת החלטות של חברות.

היתרונות של מנהל הכספים במיקור חוץ

מנהל הכספים במיקור חוץ יוריד מהנהלת החברה עומס רב. היא לא תזדקק לחשב כלכלי או לרואה חשבון וכך תחסוך עלויות מיותרות. בנוסף, מנהל הכספים החיצוני יעשה סדר ויארגן מחדש את נהלי העבודה, מה שיעניק לחברה יתרון להתחיל מחדש ולשדרג את עצמה.

מעבר לעמוד השירות לחץ כאן

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו 072-330-8308

    Call Now Button