רואה חשבון טל שיבר

שירותי המשרד

הערכת שווי

הערכת שווי

הערכת שווי חברה היא שיטה להערכת שוויים של נכסים פיננסיים מוחשיים כגון: ניירות ערך, מניות, הערכת שווי אופציות, וכן נכסים פיננסיים לא מוחשיים כגון: פטנטים וסימן מסחרי והתחייבויות (איגרות חוב שהוצאו על ידי חברות). מכיוון שערכם של נכסים משתנה עם הזמן, נכונותה של הערכת שווי עסק היא ליום ביצועה בלבד.

להערכת שווי חברה פרטית מטרות שונות, העיקריות שבהן הן מיזוגים ורכישות של חברות, מכירה ניירות ערך והשפעות מיסוי שונות על העסק. ברכישת חברות, הקונה בדרך כלל מבצע תהליך של בדיקת נאותות (המכונה דיו-דיליגנ'ס).

תהליך של בדיקה ומחקר על נאותות עסקית ופיננסית של החברה אותה הוא מעוניין לרכוש. בתהליך הבדיקה, מתבסס הקונה על מידע המסופק לו על ידי היזם או המוכר וכן מידע נוסף הנאסף ממקורות חוץ. המידע מאומת, מנותח ונבדק ובסיכום התהליך, מכין הבודק דוח חוות דעת המשקף את ממצאי הבדיקה.

הערכת שווי – קבלת תוצאה אופטימלית

הערכת שווי חברה נדרשת עבור עסקים וחברות לעתים קרובות במגוון מצבים בהם: מכירה או קנייה, מחלוקות בין בעלי מניות, בשלבים הראשונים של הקמת עסק בביקורת סוף שנה ועוד. למעשה, עבור רוב התכנונים העסקיים נדרש ביצוע שווי חברה לשם הצגת העובדות והבטחת קבלת תוצאה אופטימלית. הערכת שווי עסק כוללת ניתוח שווי הנכסים הפיננסיים של חברה והצגת נתונים אודות ביצועיה. לצד זאת, הערכת שווי חברה פרטית נועדה לאפשר הסתכלות קדימה וקבלת תחזיות עתידיות אשר נשענות ומבוססות על ניתוחי שוק ומומחיות מקצועית.

הערכת שווי – מבט לאחור ולעתיד

הערכת שווי אמינה ומדויקת כוללת מבט לאחור ומבט לעתיד מבחינת ניתוח הנתונים וקריאת השוק ,כאשר השגת היעדים והתוצאות האופטימליות מבוססות על איזון בין חוש עסקי, ידע טכני ומומחיות משפטית. הערכת שווי חברה מקצועית חייבת להתבצע בידי מומחים בהם יועצים, רואי חשבון ועורכי דין המתמצאים ובקיאים בביצוע הערכת שווי לצרכים שונים. הערכת שווי עסק קטן מתמקדת בעבודה מקצועית ובלתי תלויה ועמידה בדרישות ובתקנים החשבונאיים והרגולטוריים. מטרות ביצוע הערכת שווי הינן מגוונות וכוללות: ליטיגציה, מטרות מס, מטרות מסחריות ועוד.

ניתוח נתונים וזיהוי מגמות עתידיות

הערכת שווי חברה מאפשרת לאמוד את שוויין של חברות או גופים אחרים בכל רגע נתון וזאת בהסתמך על שווי הנכסים הפיננסיים שברשות החברה. ביצוע ההליך מביא בחשבון נכסים מוחשיים ונכסים בלתי מוחשיים דוגמת מוניטין או סודות מסחריים ותרגום כל הנתונים לערכים ריאליים. הערכת שווי מוניטין מחייבת שילוב ייחודי של כלים מקצועיים ויכולות מתקדמות לשם ניתוח נתוני העבר וההווה כן לזיהוי של מגמות ותחזיות עתידיות. הערכת שווי משמשת להציג את נתוני החברה או העסק ברגע האמת, כאשר אנו עומדים בפני השקעות הון, מיזוגים, רכישות או תביעות משפטיות. השגת התוצאות הרצויות חייבת להיות מבוססת על הערכת שווי מדויקת, שכן הערכות אופטימיות או פסימיות מדי עלולות לעלות ביוקר ולהזיק באופן ממשי להשגה ולעמידה ביעדי החברה.

ליווי וייעוץ כלכלי ועסקי מידי מומחים

משרד רו"ח טל שיבר מתמחה במתן הערכת שווי חברה פרטית, ליווי וייעוץ בתחום הכלכלי והפיננסי עבור לקוחות פרטיים, עסקים, חברות, גופים וארגונים שונים. משרדנו עוסק במתן חוות דעת אקטואריות לבתי משפט והערכת שווי עסק במגוון תחומי פעילות בנושאים עסקיים וכלכליים. צוות המשרד המנוסה והמיומן שלנו מיישם שיטות עבודה חדשניות ויעילות ומפעיל כלים מקצועיים ויכולות המבוססות על ניסיון וידע מקצועי עשיר. אנו מאמינים בשקיפות מלאה, יחס אישי וליווי צמוד של הלקוח עד להשגת התוצאות הרצויות, כאשר טובתו נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו.

מומלץ עבורך: הערכת שווי עסק | מהי הערכת שווי חברה?

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו 054-945-7011

    Call Now Button