רואה חשבון טל שיבר

מאמרים

ייעוץ לפתיחת עסק חדש – טיפים להגנה על העסק

היכרות עם סוגים שונים של סימני מסחר היא תנאי להגנה על עסק חדש מהיום שבו פותחים אותו. עם זאת, הדרך היחידה להשיג הגנה מלאה היא להתייעץ עם בעלי מקצוע שהם עורכי דין שמתמחים בכך.

סוגים שונים של בעלי מקצוע צריכים ללוות את התהליך של פתיחת עסק חדש. חלק גדול מהתהליך אמנם יכול להיות מבוסס על פעולה עצמאית של בעלי עסקים או יזמים, אבל יש שלב שבו אין ברירה אלא לפנות אל בעלי מקצוע מסוימים. ספציפית עם פתיחת עסק חדש, ההגנה הכי טובה היא זו שקשורה לסימני מסחר ולמשמעות שלהם.

 

מה עושה עורך דין המתמחה בסימני מסחר?

עורך דין סימני מסחר הוא איש מקצוע שההתמחות שלו היא ייעוץ משפטי בדינים רלוונטיים. באמצעות היכרות והשוואה בין סוגים שונים של סימנים מסחריים, ניתן לייצר מצב שבו מגנים על העסק מהיום שבו הוא נפתח. לאחר מכן, אפשר לשלב ייעוץ משפטי בדיני סימן מסחרי באופן שבו העסק בוחר את הלוגו שלו ואת האלמנטים המסחריים המשפיעים עליו.

 

מה כולל ייעוץ משפטי בדיני סימן מסחרי?

התייעצות עם עורך דין סימני מסחר היא הדרך הכי טובה להגן על העסק. כאשר מערבים עורך דין שההתמחות שלו היא סימנים מסחריים ופסקי הדין המושפעים מהדין הרלוונטי, ניתן למשל לבסס החלטות שונות לגבי האופן שבו בוחרים את הלוגו. אבל במקביל, מגנים על העסק מפני תביעות משפטיות. זו אחת המטרות החשובות של ייעוץ משפטי בדיני סימן מסחרי ומה שהופך את השירות מתאורטי לפרקטי.

 

כך מגינים על העסק החדש

מעורבות של עורך דין סימני מסחר היא דרך טובה להגן על העסק בטווח הקצר והארוך. בעוד בטווח הקצר ההתמקדות היא בהקצאת סימנים מסחריים לטובת הגנה על הלוגו ועל עוד אלמנטים עסקיים, בטווח הארוך מדובר על התנהלות מול ספקים, לקוחות, עובדים וגורמים נוספים. יתרה על כך, הגנה משפטית על העסק מעניקה לבעלים תחושת ביטחון. באותה תחושת ביטחון ניתן להשתמש לאחר מכן על מנת לבסס את ההתנהלות המסחרית של העסק וכדי לבחור איזה מוצרים למכור, באיזה מחיר להציע אותם וכן הלאה.

 

איך מגינים על סימני מסחר שלא נרשמו?

ייעוץ משפטי מעורך דין שמתמחה בסימנים מסחריים היא דרך טובה להגן על העסק מפני איומים חיצוניים. אבל חוץ מזה, המטרה של התייעצות מקצועית יכולה להיות גם הגנה על סימני מסחר שלא נרשמו. חוק עוולות מסחריות למשל קובע שגם סימן מסחר שלא נרשם עשוי להיות מוגן על ידי החוק, אבל בשביל לבסס את זה בבית המשפט – יש צורך להתייעץ עם עורך דין. התפקיד של עורך דין הוא לעזור לעסק להתנהל מול הרשויות במישור הזה ובמידת הצורך אף לייצג אותו בבית המשפט.

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו 054-945-7011

    Call Now Button