רואה חשבון טל שיבר

מאמרים

הקמת עסק מאפס לעומת קניית עסק חדש

אילו שיקולים כדאי לעשות כששתי האופציות זמינות?

מתלבטים בין הקמת עסק מאפס לבין קניית עסק קיים? בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על מערכת השיקולים אותה יש להפעיל כאשר שתי האופציות מונחות על השולחן.

יזמים עסקיים ואנשים המעוניינים לפתח את דרכם העצמאית בעולם העסקים, עשויים למצוא את עצמם מתלבטים בין הקמת עסק מאפס לבין קניית עסק קיים, כאשר שתי האופציות זמינות עבורם. במצבים אלו, קיימת חשיבות רבה

לבירור מעמיק של כל אחת מהאפשרויות הניצבות בפניכם וזאת בהתאם למערכת שיקולים במסגרתה מושם דגש על היתרונות והחסרונות הנלווים לכל אחת מההחלטות.

יתרונות וחסרונות בקניית עסק קיים

היתרונות הנלווים לקניית עסק קיים באים לידי ביטוי גם ברמת המוניטין של בית העסק, גם בהיבטי בירוקרטיה, גם בהיבטי חיסכון של זמן וכסף הנלווים לתהליך ההקמה וגם בכל הנוגע לרכישת עסק עם קאדר של עובדים מנוסים בתחומם. במערכת השיקולים לצורך בחינת היתרונות הנלווים לכך, חשוב להסתייע בשירותיו של משרד רואי חשבון על מנת לברר היטב את הפוטנציאל העסקי של בית העסק הקיים בהתאם לאופי וסוג בית העסק. כמו כן, חשוב לבחון את הסיבה העיקרית בגינה בית העסק נמכר והאם מאחורי הסיבה המרכזית עומד "איום" עסקי כזה או אחר על המשך פעילותו של בית העסק. איומים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי בתחרות מוגברת של הענף העסקי באזור בו ממוקם בית העסק, שינויים מבניים באזור הגיאוגרפי של בית העסק העשויים להשפיע בין היתר על הסדרי התנועה וכדומה.

יתרונות וחסרונות בהקמת עסק מאפס

היתרונות הנלווים להקמת עסק חדש מאפס טמונים באפשרויות השונות העומדות לרשותכם בכל הנוגע להתוויית אופי כזה או אחר לבית העסק בכל ההיבטים הקשורים לאופיו, מיקומו, גודלו וכדומה. מנגד, חשוב לציין שהקמת עסק חדש מאפס כרוכה בהוצאה כספית לא מבוטלת שלעיתים גדולה יותר מהעלות הכספית הנדרשת לצורך רכישת בית עסק קיים, וזאת מבלי לדעת באמת מהו הפוטנציאל העסקי של בית העסק המתוכנן. לפיכך, קיימת חשיבות רבה לקבלת שירותי ייעוץ עסקי כלכלי באמצעות משרד רואי חשבון מומלץ העוסק ומתמחה בליווי יזמים עסקיים בתחילת דרכם העסקית.

כיצד בוחנים את החלופות ומקבלים החלטה?

אפיון מדויק של כל אחת מהחלופות: הקמת עסק מאפס ו/או קניית עסק קיים, חשוב שתעשה באמצעות תכנית עסקית מפורטת לכל אחת מהן. תכנית זו תציב בפניכם "תמונה בהירה" יותר של כל ההיבטים הנלווים למערכת השיקולים אותם יש להפעיל כחלק מתהליך קבלת ההחלטה בנוגע למסלול העסקי המותאם לכם. באמצעות שירותיו של משרד רואי חשבון המתמחה בליווי עסקים חדשים וקיימים, תוכלו להסתייע בשירותי ייעוץ עסקי וכלכלי המיועד בין היתר לצרכי בניית תכנית עסקית. עם גיבוש התכניות העסקיות לשתי החלופות, תוכלו להשוות ביניהן ולבחור את המסלול העסקי הנכון בעבורכם.

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו 054-945-7011

    Call Now Button