רואה חשבון טל שיבר

מאמרים

הערכת שווי עסק

בעסקים שונים מצויים דוחות המעניקים נתונים שונים אודות הכנסות, תזרים המזומנים, התחייבויות עסקיות וגם נכסים. למרות זאת, אין זה עניין של מה בכך, להכין הערכת שווי עסק. כדי להבין איך מעריכים שווי חברה ומדוע הערכת שווי חברה איננה דבר פשוט כדאי להזכיר בקצרה את המונח מוניטין.

הערכת שווי מוניטין

הערכת שווי מוניטין חברה מבקשת להעניק ערך מספרי לנכס מאוד משמעותי אך לא חד משמעי. לכך ניתן להוסיף גם הערכת שווי מוניטין אישי של בעל תפקיד בכיר. יש לציין כי גם שערוך של נכסים שונים ואף מהותיים של העסק עשוי להיות מורכב ולהצריך תחשיבים מאוד מפורטים. אם יש לכם צורך בביצוע הערכת שווי חברה פרטית, פנו למומחה.

הערכת שווי עסק

יש מגוון מצבים שבהם יש צורך לבצע הערכת שווי עסק או חברה. מקרה לדוגמא הינו מצב שבו שני עסקים רוצים להתמזג. בעסקה זו יכולים לעבור ידיים גם מזומנים וגם מניות, אגרות חוב וכו'. אך מבלי לבצע הערכת שווי עסק לא ניתן לבצע את העסקה בצורה נאותה. בנוסף, הערכת שווי מוניטין חברה, הערכת שווי כולל, הערכת שווי מוניטין אישי ובכלל, הערכת שווי של עסק, גם הערכת שווי של עסק קטן, נדרשים גם כאשר יזם מבקש למכור חברה שברשותו.

הערכת שווי מוניטין חברה – איך מעריכים שווי חברה?

לביצוע הערכת שווי מוניטין חברה זהה לשיטת הערכת שווי חברות ולעיתים יש צורך במצבים נוספים. למשל, הערכת שווי חברה עשויה להידרש גם כאשר מבצעים פירוק של שותפויות. הערכת שווי מוניטין אישי או הערכת שווי של עסק עשויים להיות חלק מפירוק של חברה שנסגרת. בנוסף, הערכת השווי עשויה להיות חלק לא רק מפיצול חברה לכמה חברות אלא גם מתהליך של ארגון מחדש, הכנסת שותפים, הנפקה בבורסה, מיזוגים ורכישות.

הערכת שווי מוניטין אישי

רו"ח טל שיבר מעמיד לרשותכם יכולת מקצועית גבוהה בביצוע הערכת שווי עסק קטן. מאחוריו, הכנת סקירות והערכות שווי מקיפות, לפי מגוון שיטות מקובלות תוך מתן פירוט ניכר וביאורים. הערכת שווי של עסקים לצרכי מיזוגים, רכישות, פירוקים, להוצאה לפועל. הערכת שווי מוניטין חברה וכן הערכת שווי של עסק עשויים להיות גם חלק מהסדר או בוררות זוגית, כאשר בני זוג נפרדים ויש צורך לבצע איזון משאבים וזכויות.

לפרטים נוספים אודות הערכת שווי עסק ומוניטין, מתן חוות דעת לבתי משפט, הערכות שווי לצרכים פיננסיים, עסקיים ולצרכי משא ומתן עסקי פנו לרו"ח טל שיבר.

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו 072-330-8308