רואה חשבון טל שיבר

מאמרים

הוצאה לפועל – גביית כספים מחייבים

הוצאה לפועל הינו גוף מוסדי במדינה אשר נועד לסייע בגביית כספים מחייבים. קבלת סיוע מידי הוצאה לפועל דורש פנייה יזומה לאחת מלשכות ההוצאה לפועל וזאת בהתאם לאזורי השיפוט, שכן פעולת ההוצאה לפועל אינה מופעלת באופן אוטומטי כחלק מספק דין של בית המשפט המורה על גביית הכספים. תפקידה של ההוצאה פועל הינו מימוש זכויות אשר ניתנו לגורם התובע גורם אחר באופן משפטי.

פנייה ללשכת ההוצאה לפועל – מתי וכיצד?

לשכות ההוצאה לפועל הינן גוף מבצע של פסקי דין בנושאי גבייה, כאשר על פי החוק, ניתן לגשת לכל לשכה ברחבי הארץ לשם פתיחת תיק. טיפול באמצעות הוצאה לפועל נועד למקרים קשים ובעייתיים במיוחד של גבייה, אולם חשוב להכיר את מהות המבנה של ההוצאה לפועל את אופי פעילותה ולכן מומלץ להסתייע בשירותיו של איש מקצוע הבקיא ברזי התחום, בין אם מדובר בעורך דין או רואה חשבון.

פעולת ההוצאה לפועל מטפלת במקרים בהם הנתבע חייב כספים ומתחמק או מסרב לשלמם, במקרים אלה, מגיש התובע בקשה להוצאה לפועל הכוללת חיוב על פי חוק של הנתבע לשלם את חובו. לשם יישום הכלים המשפטיים, על התובע להוכיח את קיום החוב ואת זכאותו אליו בבית משפט. עם קבלת התוקף המשפטי, רשאי התובע להפעיל את ההוצאה לפועל והיא המפעילה סנקציות כלפי החייב עד לתשלום מלוא החוב.

ייעוץ וליווי מקצועי בהיבט העסקי והמשפטי

פנייה להוצאה לפעול כוללת העברת כל המידע אודות החייב ללשכת ההוצאה לפועל וכן מסמכים המעידים על קיום החוב והזכות לגבות אותו. מידע זה כולל פסק דין בעניין, המחאות שחזרו וכל עדות נוספת הקשורה לפרטי החוב. עם קבלת המידע, נפתח תיק בלשכת ההוצאה לפועל ומוטלת על הזוכה בפסק הדין האחריות ליידע את החייב בדבר הפעולות שננקטו כלפיו לאור קיום החוב וזאת על מנת לאפשר לחייב לסגור את החוב טרם נקיטת הליכים כבדים כנגדו.

משרד רו"ח טל שיבר מתמחה במתן שירותי ייעוץ וליווי מקצועיים בתחום הכלכלי והפיננסי לגופים עסקיים וללקוחות פרטיים. משרדנו מתמחה במתן חוות דעת לבתי המשפט בנושאים כלכליים ועסקיים בהם תביעות להוצאה לפועל. אנו במשרד רו"ח טל שיבר מאמינים בשקיפות, כאשר טובת הלקוח הינה מעל לכל. צוות המשרד מלווה את הלקוח באופן צמוד וביחס אישי עד השגת התוצאות הרצויות לשביעות רצונו.

עשוי לעניין אותך: הוצאה לפועל

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו 054-945-7011

    Call Now Button