רואה חשבון טל שיבר

מאמרים

מנהל כספים חיצוני

נהוג לומר כי "דברים שרואים מכאן לא רואים משם" וזה נכון מאוד גם בניהול פיננסי וכלכלי. הדברים שיכול לראות ולגלות מנהל כספים חיצוני יהיו עמוקים ומקיפים יותר מכפי שיכול לראות גם מנהל מצוין, שאיננו בעל השכלה פיננסית או ניסיון מקיף בתור מנהל כספים לחברות. חשוב לומר כי רואה חשבון לא עוסק בהיבטים שנמצאים על פני השטח בלבד.

רו"ח מנהל כספים לחברות מתאים את ניהול הכספים למבנה העסקי והארגוני של החברה. הוא מייצר מנגנוני פיקוח ובקרה, מארגן את ניהול הכספים תוך הטמעת שיטות עבודה מתקדמות ובקרה. כאשר אתם זקוקים לאיש מקצוע מנוסה ומצוין, מנהל כספים חיצוני, לייעוץ מקצועי, הכנת חוות דעת או תוכנית עסקית, רו"ח טל שיבר. ניהול כספים במיקור חוץ ברמה מיטבית, ללא פשרות.

מנהל כספים חיצוני
מנהל כספים חיצוני (צילום: shutterstock)

מנהל כספים חיצוני

שאלה חשובה היא מי, בעצם יכול לשמש בתפקיד חשוב מסוג זה? האם די בהכשרה בסיסית בחשבונאות? מי שיוכל לתפקד בתור רו"ח מנהל כספים חיצוני ברמה הגבוהה ביותר יהיה מי שלמד והוכשר בתור רואה חשבון. רו"ח מנהל כספים לחברות צריך להיות אדם בעל ידע והבנה כלכליים, בעל ראיית עולם מפוכחת מבחינה כלכלית ועסקית, תואר בכלכלה ובחשבונאות וההבנה מאוד עמוקה. מנהל כספים לחברות צריך להיות בעל הבנה בהיבטים של חקיקה ותקינה חשבונאית אך גם בהיבטים של ניהול עסקי וניהול מלאי. אם דרוש לכם מנהל כספים חיצוני כדאי להכיר ולהתרשם מניסיונו של רו"ח טל שיבר בתחום זה.

תפקידו של מנהל כספים חיצוני

מנהל כספים במיקור חיצוני הוא למעשה רואה חשבון שמעניק שירות חיצוני לחברות ולבתי עסק שונים. הוא גם מסייע לבנות תכנית כלכלית ויעילה לחברה, מגיש חוות דעת אקטוארית לחברות ומעניק ייעוץ כלכלי. כלומר, מבחינה אקטוארית הוא יכול לבצע אומדן שווי של חברה, להעריך את תיקי ההשקעות שלה, את תזרים המזומנים וההכנסות העתידיות שלה. בנוסף, הוא מגיש חוות דעת כלכלית לבית משפט במידה והחברה נמצאת בתהליך של פשיטת רגל או בעת הליך משפטי אחר.

את המיקור החיצוני עושה מנהל הכספים באמצעות בחינת המבנה הארגוני של החברה ושיטות העבודה שלה. הוא בוחן את התפקידים, הסמכויות והיחסים בין ההיררכיות של הארגון על מנת למזער תקלות וסיכונים. כל ההתנהלות הקשורה לכספים עוברת למערכת ממוחשבת, המותאמת לפעילות החברה ולצרכים שלה. ככל שהחברה תשתף פעולה, כך ניתן יהיה לסייע לה ולשפר את התייעלותה והתייעלות מחלקת הכספים שלה. כאמור, החברה יכולה להיעזר במנהל הכספים החיצוני גם כדי לאמוד את שווי החברה.

רו"ח מנהל כספים לחברות

מנהל כספים חיצוני יכול לשפר בצורה מאוד עמוקה את ההתנהלות העסקית ואת הביקורת הפנימית של ארגונים וחברות. רו"ח יכול ליצור תוכנית עסקית מקיפה ומאורגנת, שמהווה את הבסיס לצמיחה כלכלית בת קיימא. רו"ח מנהל כספים לחברות יודע לפעול במקצועיות ובדייקנות בשילוב ובסיוע לבעלי העסק, לדירקטוריון, לחברי ההנהלה תוך חתירה מתמדת למטרה. מנהל כספים לחברות יכול להבריא חברה בקשיים ולהצמיח חברה חדשה או וותיקה לגבהים חדשים. מנהל כספים מסוגל לסייע בקבלת החלטות ו/או ביצוע בקרה חשבונאית חשובה.

מנהל כספים לחברות

ניסיונו של רו"ח טל שיבר בתור ניהול כספים חיצוני כולל מגוון רחב של היבטים. למשל, רו"ח טל שיבר ביצע ניתוחי תקציבים ובניית תחזיות. בתור רו"ח מנהל כספים לחברות עוסק בהיבטים של תמחור, ניהול תזרים מזומנים, בקרה חשבונאית. בתור מנהל כספים לחברות מגדיר צרכי אשראי ומנתח עלויות, מנתח ומשפר תהליכים ארגוניים ועוסק גם בנושאי חשבות שכר במיקור חוץ ומשכורות עובדים.

צריכים מנהל כספים חיצוני? רו"ח טל שיבר, אחריות, מקצועיות, חתירה למטרה.

עשוי לעניין אותך: מנהל כספים

לקבלת ייעוץ מקצועי חייגו 072-330-8308

    Call Now Button